Kvalitní popruhy u batohů jsou nutností

4. srpna v 12:47

Mnoho lidí má za to, že batoh se vybírá především pouze líbivosti. To však není absolutně pravda. Zejména studenti a žáci základních škol by se měli ohlížet nejen na líbivost, ale také na to, jak kvalitní batoh je. Škola v sobě nese většinou velké množství učení, které by děti rozhodně neměly nosit v ručních kabelkách nebo v takových batozích, které jsou opravdu nekvalitní, u kterých se jim co chvíle trhá popruh nebo které nemají bederní pásy.

U žáků základních škol by na tuto nutnost měl dohlížet především rodič. Většinou na to však nehledí a koupí dítěti první batoh, který se mu líbí, ať už je však jakkoliv kvalitní. Je ale opravdu nutné dohlížet na batohy, protože právě tak si děti mohou nechat páteř tak dobrou, jak ji mají.

Kvalitní batoh se pozná hlavně konstrukcí. Vždy je vhodné, když má batoh trochu vyplněná záda. Záda tedy nejsou měkká a knížky tak nepíchají do zad. Pokud je na zádech i nějaký polštářek pro pohodlnější nošení, pak je to naprosto ideální. Dno by mělo být velmi pevné, protože se v batohu bude nosit těžké závaží. Mnoho batohů má dno měkké, proto učebnice ze spod trochu propadají a děti tak nosí učebnice skoro na zadku. To už není dobře. Stejně tak se musí dohlížet na popruhy.

I bederní pásky jsou vhodné!

Popruhy by měly mít nějakou peřinku, aby se nezařezávaly do rukou dětí. Je však nutné, aby byly samy o sobě pevné. Pokud to budou jen klasické tenké pruhy, pak se nedivte, když se vám budou trhat při prvním delším nošení. Popruhy jsou také součástí kvalitního batohu a měly by být kvalitní samy o sobě. V poslední době se u batohů setkáte také s bederními pásky, což je velká výhoda, protože právě bederní pásky jsou něco, co je opravdu fantastické – nedovolují totiž, aby při běhu dětem batoh skákal na zádech, tudíž se vyhnou odřeninám a modřinám. Navíc však pomáhají v tom, že je batoh dokonale rozpoložen svou tíhou po celých zádech – namáhají se tak celá záda jako taková, ne pouze vrchní část.