Jaký batoh je vhodný na turistické trasy?

19. června v 09:27

V různých obdobích roku se lidé vydávají na turistické túry. Jedná se většinou o období letních dovolených, ale mnoho lidí miluje turistiku i v jiných obdobích roku. Turistika sama o sobě se stala v poslední době opravdu populární, stejně jako řada jiných outdoorových sportů, mezi něž se řadí například oblíbené horolezectví. Jenže k takovým sportům je zapotřebí to správné vybavení.

K turistice si lidé musí pořídit především kvalitní boty, protože právě drží celé tělo. Pokud máme třeba nekvalitní podrážku, už je to špatně, protože při turistických výletech chodíme po nerovných trasách, kdy nám nekvalitní podrážka může celý výlet pěkně zmařit. Většinou ji propíchne lecjaký kamínek nebo je tak měkká a tenká, že se nevyplatí v ní chodit – mnohdy dokonce bolí paty při neustálé chůzi. Turistické boty jsou tedy povinností, stejně jako funkční oblečení, které dokonale saje pot. Pakliže se vydáváte například na delší víkendové pobyty nebo někam do hor na prodloužený víkend, je nutné mít i svůj vlastní batoh, do něhož si dáte potřebné věci. Jakožto správní turisté se rozhodně nebudete vláčet s kufrem, proto si kupte takový batoh, který bude pro přespání většinou ve stanu naprosto dokonalý.

Důležitý je objem a konstrukce

U turistického batohu je zejména nutná konstrukce a objem. Vždy záleží na tom, kolik lidí se na takový víkendový pobyt ve skalách vydá. Když jde větší partie lidí, vezmou se například dva nebo tři objemově velké batohy a do nich se naskládá to potřebné – hlavně nějaké občerstvení, pití. Každý si pak nese své osobní věci a hlavně karimatku a spacák. Objem batohu tedy volte podle toho, co byste do něj potřebovali všechno dát. Konstrukce je také velmi důležitá. Nemůžete si vzít obyčejný školní batoh, ale vezmete si klasický turistický, který je uzpůsoben tak, aby se vám vše potřebné do něj vešlo. Obsahuje hlavně praktické kapsičky, jež rozhodně oceníte.