Jak poznat, že džíny perfektně sedí?

3. listopadu v 22:36

Spousta žen chce rok co rok držet krok s nejnovějšími trendy, ale zároveň si přejí, aby kalhoty zvýrazňovaly ženské přednosti, a naopak schovaly problémové partie jako je bříško a boky, protáhly kratší nohy.

S pomocnými radami přišla expertka Donna Ida Thortonová, které se také přezdívá „jeans queen“, tedy v překladu džínová královna. Majitelka módní značky vyrábějící převážně z džínoviny, obléká i spoustu celebrit.

Donna Thortonová říká, že velikost poznáte tehdy, pokud zezadu zastrčíte dva prsty, pokud tam ovšem dostanete celou ruku, zkuste menší velikost. O číslo menší kalhoty volte i v případě, pokud jdou svléci se zapnutým zipem, anebo velice snadno.

Doporučuje také investovat do kvalitní džínoviny, která má „paměť.“ To znamená, že se takový kousek po svlečení rychle „smrskne“ do původního stavu. „Kupujte kalhoty úzké, ale ne takové, ve kterých se nedá dýchat. Pokud se jasně napínají švy, zbytečně se netrapte a volte o číslo větší kousek.“

Poslední upozornění od módní expertky vede k tomu, aby se lidé o denim pečlivě starali a prostudovali pokyny péče o něj. Většina džínsů by se měla prát ve studené vodě, nejčastěji na třicet stupňů. Teplejší voda by totiž mohla nejen poškodit tkaninu, ale „pozměnit“ jejich barvu.