Hledáte batoh pro malé školáky? Volte batohy Dakine!

10. října v 17:06

Děti jsou radost, ale někdy také starost. Mnoho rodičů si oddechne, když začnou jejich ratolesti chodit do školky. Školka je naučí trochu tolerantnosti, kterou se lze naučit opravdu jenom mezi svými.

Děti si navíc získávají kupu kamarádů a většinou se trochu rozhlíží v tom světě jiném, než je jejich domov. Po školce se však nemůžou dočkat školy. Toto nadšení z nich opadne po prvním nebo druhém roce na základní škole, když pochopí, že se už jenom vše bude stěžovat a že budou moct být trochu samostatní a budou se muset snažit, aby známky měli co nejlepší, aby rodiče byli zkrátka pyšní.

Škola je však pro rodiče velký zásah do financí, protože se potřebuje dětem pořídit to nejdůležitější a alespoň to nejzákladnější. Mezi to se řadí běžné školní pomůcky, což jsou sešity, učebnice, dále tužky, pastelky, pouzdra a hlavně batohy. U batohů rodiče většinou zvažují. Děti je sice přemlouvají k těm batohům, kde je potištěna oblíbená animovaná postavička z pohádek, ale zejména v prvním roce na základní škole je nutné, aby dítě nosilo hlavně kvalitní batoh, než hezký batoh. Je zapotřebí, aby si dítě zvykalo na tu tíhu, která však bude rozprostřena po celých zádech, nikoliv pouze na vrchní části. Pakliže chcete předejít křivosti zad, pak raději volte opravdu kvalitní batoh, ať už vás vyjde na jakkoliv draho.

Jak se pozná kvalitní batoh pro školáky?

Kvalitní batoh pro školáky by měl být především pevný, ovšem měl by mít hlavně popruhy navíc. Musíme koupit takový batoh, který si děti budou moct klasicky nosit na zádech, přesto si ho upevní ještě trochu jinak, a to pomocí popruhů, které jsou většinou přes bedra a také přes hrudník. Právě tak docílíte toho, že děti budou mít batoh na zádech opravdu připevněný a že se budou rovnat. V dalším případě by měl mít batoh polštářky na zádech, což zajistí pohodlné nošení, kdy nebudou učebnice rýt do zad. Polštářky nebo nějaké podestýlky by rozhodně měly být i u popruhů na rukou, aby se nezařezávaly do ramen.